EnerjiGüneş EnerjisiSolar Enerji SistemleriSolar Enerji Sistemi Nedir ? Avantajları Nelerdir ?

https://elcienerji.com/wp-content/uploads/2020/01/gunesenerjim.jpg

Solar Enerji Sistemi Nedir ?

Solar sistem, Güneş sistemi yani başka bir anlamda enerji sistemidir. Sistemin ne olduğunu özetleyecek olursak güneşten gelen ışınlar ile güneş panellerinin invertör aracılığı ile güneş enerjisini evinizde kullanabileceğiniz enerjiye dönüştürme sistemi diyebiliriz.

Solar Sistemin Kullanım Alanları

 • Trafik işaret lambalarının çalışması için güneş enerjisi sistemlerinden faydalanılmaktadır. Genellikle şehir şebekesinden uzak alanlardaki trafik lambaları için tercih edilen güneş enerjisi, hem gündüz ışıkların kullanılmasını sağlar hem de gece kullanım için enerji depolar.
 • Güneş panelleri, büyüklüklerine paralel miktarda elektrik enerjisi üretirler. Bu da evlerimizde ihtiyacımız olan elektrik enerjisinin tamamını karşılamaya yetecek düzeydedir. Tüketimimizi karşılayacak kadar enerji üretecek büyüklükte güneş panelleri ile ömür boyu elektrik ücreti ödemeden tüm enerji ihtiyacımızı karşılayabiliriz.
 • Çeşitli alanlarda kullanılan solar lambalar, sokak aydınlatmaları ve bahçe aydınlatması gibi dış mekan enerji ihtiyaçlarının da güneş panellerinden elde edilen elektrik ile kullanılması sağlanmaktadır.
 • Bina çatılarına yerleştirilen güneş kolektörleri sayesinde evlerde ihtiyaç duyulan sıcak suyun güneş panelleri ile ısıtılması gerçekleştirilir. Bu aynı zamanda uygun büyüklükteki panellerle kaloriferler için ihtiyaç duyulan sıcak suyun da karşılanmasını sağlayan bir sistemdir.
 • Elektrik enerjisi ile çalışan hybrid araçlar yollara çıkmaya başlamış durumda. Yani güneş panelleri ile üretilen elektrik enerjisini kullanarak hybrid araçların ihtiyacı olan elektrik enerjisinin karşılanması da pek ala mümkündür.
 • Tarımsal alanlarda duyulan elektrik ihtiyacının giderilmesi için de güneş panellerinden faydalanılmaktadır. Isıtma ve soğutma, sulama, aydınlatma gibi tarımda ihtiyaç duyulan elektrik enerjisi güneş panelleri ile sağlanabilmektedir.
 • Sanayi tipi işletmelerin uygun alanlarının varlığı halinde kurulan güneş enerjisi tarlaları sayesinde tüm işletmenin elektrik enerjisinin karşılanmaktadır. Daha küçük işletmeler için binanın üzerinde veya bahçesi gibi alanlarda kurulacak panellerle de ihtiyaç giderilebilmektedir.

  Solar Sistemleri Nasıl Çalışır ?

  https://elcienerji.com/wp-content/uploads/2018/10/inner_solar.png
  GÜNEŞ PANELİ
  Güneş panelleri güneş ışığını DC elektriğe dönüştürür.
  İNVERTÖR
  İnvertör, güneş DC gücünü, ev aletleriniz için uygun 240V alternatif akıma (AC) dönüştürür.
  EV
  Eviniz öncelikle elektrik şebekesinden gelen ilave talep ile güneş panellerinden elektrik kullanır.
  SAYAÇ
  Sayaç, elektrik üretiminizi ve organik olarak yenilikçiliğinizi ölçer.
  AĞ ŞEBEKESİ
  Fazla güç çift yönlü sayaç ile aktarılır.
  DEĞİŞİM BAŞLADI
  İleriye dönük proaktif hakimiyeti sağlamak için kazan-kazan tasarruf ve yenilenebilir enerji sistemini keşfedin.

HIZLI İLETİŞİMinfo@elcienerji.com

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Pazartesi - Cumartesi 8.00 - 19.00
Pazar - Kapalı
ADRES
Gazcılar Kırcaali Mahallesi
Celal Bayar Caddesi No:141/A
OSMANGAZİ / BURSA
TELEFON
0224 549 00 54
0549 449 00 54
0553 414 68 83